Ekofytol 50ml

 

Ekofytol je prírodný prípravok proti askosferóze, nozematóze a varroatóze.

Expirácia: 1/2025

Dostupnosť Vypredané
6,30 €
Značka Agrobioprom
Kategória Liečenie a dezinfekcia včelstva
 

Ekofytol® – fytokrmivo vo forme hustej viskóznej tekutiny, ktorý obsahuje: extrakt z cesnaku, extrakt z ihličia, morskú soľ, čistenú vodu. Borovicové púčiky posilňujú imunitu mladých jedincov a efektívne pôsobia proti vírusovým infekciám včiel.Extrakt z cesnaku sa používa v boji proti moru a hnilobe včelieho plodu, tiež má profylaktické účinky proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam. Biologicky aktívne látky týchto komponentov aktívne stimulujú imunitu včelstiev, chorobnosť včelstiev sa výrazne znižuje.

Fytokrmivo EKOFYTOL priaznivo pôsobí na prirodzený mikrobióm včiel, posilňuje odolnosť voči bakteriálnym a vírusovým infekciám. Stimuluje rozvoj včelstiev, plodovanie matiek, produkciu materskej a kŕmnej kašičky, stimuluje produktivitu včelstiev a zvyšuje stupeň rozvoja tukového telesa a tým percento úspešného prezimovania včiel. Klinické testy potvrdili priaznivý dopad krmiva na zvýšenie odolnosti voči ochoreniam ako nozematóza, askosferóza, hniloba.

Vonkajší vzhľad: Ekofytol je hustá, viskózna kvapalina, tmavo hnedej farby s vôňou cesnaku a ihličia, zabalený v polymérových flakónoch po 50ml, uzatvorených polymérovým vrchnáčikom s kontrolným uzáverom prvého otvorenia. Flakón je za zabalený v kartónovej krabičke.
Med vytočený zo včelstiev prikrmovaných Ekofytolom® je vhodný na bežnú konzumáciu.

SPÔSOB POUŽITIA
Používa sa na jar po prvom prelete včiel a na jeseň, alebo pri prvých príznakoch ochorení. Osobitne sa odporúča používať Ekofytol® počas jesenného kŕmenia na podporu oslabených včelstiev. Jednoduchá aplikácia – pridáva sa do teplého cukrového sirupu (1kg cukru:1l vody, 35-40°C) v pomere 10ml Ekofytolu® na 1l cukrového sirupu. Pripravený roztok sa pridáva do kŕmidiel 0,5l na stredne silné včelstvo. Kŕmenie sa vykonáva 3-4 krát s odstupom 3-4 dní (min. však 2x). Jedno balenie krmiva vystačí na jedno kŕmenie 10 včelstiev.
(Pri liečebnom ošetrovaní včelstiev sa 50ml Ekofytolu rozriedi v 3l cukrového sirupu, a aplikuje sa do včelstiev v množstve 300ml/včelstvo; kŕmi sa min 3x s odstupom 2 dní).

 

 

Hmotnosť 0.1 kg