Vábnička na srnce Buttolo

 

Srnčia vábnička Buttolo, predladená na 3 zvuky na vábenie srncov.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
6.10.2023
32 €
   
Značka Hubertus
Kategória Vábničky
 

• Precízna nemecká kvalita
• Špeciálne predladená na 3 zvuky
• Z extra odolného materiálu
• Určená pre začiatočníkov

Srnčia vábnička Buttolo je veľmi účinná pri love srncov. Na vábničke sa dá veľmi jednoduchým spôsobom vyludzovať niekoľko zvukov srnčej zveri, ktoré nám pomôžu pri pozorovaní alebo love srnčej zveri. Vábnička Buttolo dokonale imituje 3 najdôležitejšie zvuky, ktoré používame pri vábení srncov.

Ak opatrne bruškom palca stláčame prednú časť, imitujeme zvuk bežnej komunikácie srnčej zveri (komunikácia srnčaťa so srnou) PI PI PI PI, ten môže byť krátky alebo dlhý Pííí Pííí Pííí Pííí.

Pokiaľ chceme imitovať zvuk rujnej srny počas ruje, musíme opatrne bruškom palca stláčať zadnú časť smerom dopredu a vábnička vydáva zvuk Piiáá Piiáá Piiáá.

Na vábničke Buttolo dokážeme imitovať aj takzvané skočné vrieskanie Geshrek. Tento zvuk je dobré používať až na konci srnčej ruje, keď vieme o silnom teritoriálnom srncovi a nemôžeme sa k nemu dostať. Týmto zvukom v podstate provokujeme srnca v jeho teritóriu a napodobňujeme zvuk párenia sa iného srnca so srnou. Tento zvuk musíme ale používať veľmi opatrne, pretože ním môžeme narušiť celý priebeh ruje.

Srnčia vábnička Buttolo, patrí k najpoužívanejším srnčím vábničkám na trhu. Jej tvar je veľmi praktický a je extrémne účinná. Táto vábnička je vhodná pre úplných začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s vábením.

Vábnička imituje :
1. hlas srny
2. hlas srnčaťa
3. úzkostlivé pískanie rujnej srny

Hmotnosť 0.2 kg