Zjednocovacia mriežka do úľa

3,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Zjednocovacia mriežka Nicot sa používa na výmenu matky spojením 2 včelstiev.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozmer zjednocovacej mriežky Nicot - 500x425 mm

Vďaka 2 veľkostiam prechodových otvorov, umožňuje jemne zjednotiť 2 včelie rodiny bez rizika straty matky, ktorú si chceme ponechať. Mriežka pozostáva najmä z malých otvorov, ktoré umožňujú iba výmenu pachov a feromónov, a neumožňujú prechod včiel.

6 väčších otvorov (4,2 mm) v dvoch predných rohoch mriežky (od letáča)  umožňuje prechod výlučne robotniciam.

Návod na používanie:

Včelstvo, z ktorého si chceme nechať matku musí byť umiestnené dole. Pokiaľ sa jedná o mladú matku musí mať dva rámiky zaviečkovaného plodu. Väčšie otvory  (4,2) určené na prechod robotníc musia byť umiestnené vpredu nad letáčom.

Umiestnite zjednocovaciu mriežku na spodný úľ (dno a nástavky) v ktorom je matka, ktorú si chcete nechať. Na mriežku položte úľ so včelstvom, ktoré chcete zjednotiť (osirelé včelstvo, trubcokladné včelstvo, včelstvo so starou matkou, nevhodná/zlá matka, neoplodnená matka, bezcenné včelstvo) a prikryte stropným kŕmidlom a vrchnákom.

Počas medobrania je potrebné priložiť medníky s tým, že treba počítať s jedným medníkom navyše. Položte zjednocovaciu mriežku na posledný medník. V tomto zmysle položte materskú mriežku na včelstvo, ktorého matku si chcete nechať, na mriežku položte 2-3 prázdne medníky a rovnako ako v predchádzajúcom príklade na to zjednocovaciu mriežku, včelstvo, ktoré chcete spojiť, stropné kŕmidlo a vrchnák.

Po 5-8 dňoch rozoberte úľ s bezcenným včelstvom, ktoré ste chceli zjednotiť. Straste včely, ktoré zostali za úľom, a overte si, či sa zlá matka nenachádza na zjednocovacej mriežke. V prípade, že sa na mriežke nachádza - treba ju zabiť. Potom odstráňte zjednocovaciu mriežku.

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné
Hmotnosť: 0.3 kg