Varrojet na baterky

45 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Varrojet funguje na princípe ventilátoru. Dym produkovaný na základe spaľovania tabliet, alebo pásikov je zavedený do úľa. Na spaľovanie sa používajú tablety Apivarol.

Zariadenie má plastovú rukoväť, v ktorej sú umiestnené batérie (2 x AA 1,5V - nie sú súčasťou balenia). Ostatné časti sú kovové a zabezpečujú dlhú životnosť výrobku.

Postup použitia:

  • Na kovovú sieťku položte tabletku Apivarolu, alebo fumigačný pásik
  • Zapáľte tabletku zapaľovačom (najlepší je plynový zapaľovač)
  • Keď tabletka začne horieť vsuňte zariadenie do úľa a zapnite ho
  • Po zhorení tabletky odstráňte popol a prejdite do ďalšieho úľa

Takéto liečenie sa aplikuje na konci leta alebo na jeseň, po poslednej zbierke medu. Zadymovanie sa vykonáva najmenej trikrát, ale nie viac ako päťkrát. Časový interval medzi dvoma zadymovaniami je 6 dní. Toto liečenie je vhodné pre všetky vývojové štádiá včiel. Úľ nemusí byť uzatvorený a nemal by byť uzatvorený dlhšie ako 10 minút. Mriežka na dne nie je problém, ale bolo by dobré aby počas liečenia bola nejaká podlaha/dno. Použitie mriežky na dne zabezpečuje lepšiu účinnosť liečenia, pretože takéto dno zabraňuje návratu klieštika na včely. Oddelene od jesenného liečenia, je možné opäť preliečiť aj po januári, pri najnižšej dennej teplote 12-14°C. Odložence môžu byť liečené počas celého roka , zatiaľ čo produktívne včelstvá môžu byť preliečované iba ak v úli nie je žiadny med.

Dĺžka zariadenia: 35 cm