Plastový kŕmny bubon

115 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.7.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastový kŕmny bubon pre zakŕmovanie divej zveri na krmovišti dlhý 60 cm. a priemerom 38 cm., s 1,9 metrovým lanom a kotviacim okom s kapacitou na cca. 30 litrov kukurice.

Plastový kŕmny bubon slúži na prikrmovanie divej zveri, najmä však diviakov. Zásobník je stavaný na cca. 30 litrov kukurice, ktorá je chránená pred vtáctvom a hlodavcami, čím ušetríte krmivo pre zver, ktorú chcete kŕmiť. Bubon je možné pripevniť pomocou kotviacej tyče a 1,9 metrového kotviaceho lana. Veko bubna sa prikrúca na telo bubna pomocou závitu a zabezpečuje sa dvoma skrutkami tak, aby ho zver nedokázala otvoriť. Vo veku sa nachádza otváracia klapka, ktorá je umiestnená na dne lievikovitého násypníka a tak jednoducho bez demontáže veka môžete dopĺňať krmivo do bubna. Bubon sa skladá z tela bubna, o priemere 26 centimetrov, na ktorom sú umiestnené otvory pre vypadávanie krmiva a z troch vonkajších spevnených valcov o priemere 38 cm. Vonkajšie valce slúžia na vyvýšenie bubna nad zem tak, aby boli otvory chránené proti upchávaniu blatom, ktoré by znemožňovalo uvoľňovanie krmiva. Otvory na vnútornom valci bubna sú po celom obvode a sú olemované mosadznými krúžkami - čím je otvor pevnejší proti vylámaniu, ale hlavne je chránený pred hlodavcami, ktoré nemajú prístup k potrave v bubne.

Bubon je vyrobený technológiou odstredivého odlievania z polyetylénu - čo zabezpečuje vysokú pevnosť pri dostatočnej pružnosti aj pri nízkych teplotách. Vzhľadom na to že bubon je monolit,  nemá na sebe žiadne spoje, ktoré by mohli pod tlakom prasknúť. Kŕmny bubon sa vyrába v zelenej farbe, čo sa hodí  do prírody a nepúta na seba pozornosť.

Princíp kŕmenia spočíva v tom, že zver cíti v bubne krmivo a tak ho začne prevaľovať, pričom cez otvory sa postupne vysypáva krmivo a zver je nútená dlhšie zotrvať na krmovisku aby sa nažrala. Takto dokážete permanentne udržať zver v okolí krmoviska, lebo krmivo sa uvoľňuje postupne, bubon sa nikdy úplne nevyprázdni, časť krmiva vždy zostane v priehlbinách vonkajších valcov – zver tak stále cíti prítomnosť krmiva.

Dodatočné parametre

Kategória: Kŕmne zariadenia
Hmotnosť: 10 kg